Ruszamy na Borneo !!

Przygotowania do wyjazdu na Borneo od kilku dni idą pełną parą. Wszak został miesiąc. W tym roku nie zdecydowaliśmy na Moluki, ale zamiast tego wylądujemy nieopodal. I zupełnie inaczej niż zawsze – lecimy aż do miejsca docelowego – co oznacza, że jak wyjdziemy z domu we Wrocławiu o 23:30 17 lutego to na Borneo wylądujemy o 23:45 (czasu lokalnego) 19 lutego, czyli praktycznie o 7 rano czasu polskiego 20 marca.

Rozpoczynamy w mieście Kuching i okolicy gdzie spędzamy dwa dni. Następnie przenosimy się na prawie tydzień do parku narodowego Bako i tam będziemy też mieszkać. Następnie transferujemy się w okolice Kota Kinabalu – tam w planach na pewno jeden dzień poświecimy w całości na wysepki. Bezpśrednio z KK lecimy do Semporny i stamtąd już na PomPom – zostajemy tydzień ucząc się nurkowania, opiekując się żółwiami, restaurując rafę itp itd.

A 9 marca na Borneo obserwujemy całkowite zaćmienie Słońca. Albo kupimy przelot i zobaczymy je z samolotu … Jeszcze nie wiemy ..

sprawy organizacyjne gdyby kogoś interesowały:

Berlin – Kuala Lumpur – Berlin – 3800 zł

Wrocław – Berlin – Polskibus 40 zł

Berlin – Wrocław – Polskibus 130 zł 

Kuala Lumpur – Kuching – AirAsia 240 zł

Kuching – Kota Kinabalu – RayaniAir 160 zł

Kota Kinabalu – Tawau – MASWings 185 zł 

Tawau – Kuala Lumpur – AirAsia 350zł

ceny oczywiście za 2 osoby z bagażem.

Author

Nie urodziłem się ani w samolocie ani też Tony Halik nie był moją rodziną. Ot po prostu kiedyś zacząłem jeździć po świecie i tak pozostało. Kiedyś z rodzicami maluchem po całym kraju, a obecnie to już bez ograniczeń.. Najchętniej jednak w Azji... Zawsze z aparatem i zawsze na styk...

Comments are closed.