W licu 2018 roku poszukując patronatu medialnego dla mojego projektu wyjazdu do Mentawajów na rok 2019 skontaktowałem się z wrocławskim radiem LUZ. Pozytywnie rozpatrzony wniosek patronacki zaowocował czymś jeszcze. Otrzymałem możliwość cyklicznej rozmowy o moich podróżach, a od października 2018 roku moje rozmowy przekształciły się w moją pierwszą autorska audycję. Tytuł pozostał niezmienny „Miejsce przy oknie” i mam nadzieję, że z biegiem czasu będę miał możliwość gościć przed mikrofonem kolejne ciekawe osoby i wspólnie przy oknie porozmawiamy o podróżach, tym co nas motywuje, co interesuje i co pcha w świat. Zapraszam serdecznie do odbiorników co sobotę o 14:00 tradycyjnie na 91.6FM (Wrocław) lub internetowo (link). Wszelkie zgłoszenie czy zapytania można również kierować droga mailową poprzez zakładkę kontakt lub [email protected]

Gość audycji, Aneta Skórnicka. Podróżnik, grafik, ilustrator, edukator. podróżnik rysujący. Roczna podróż po Ameryce Południowej opisana rysunkami.
https://www.facebook.com/anetaskornicka

Gościem audycji jest Tomasz Niedbała. O wolności w podróży motocyklem po byłych republikach Związku Radzieckiego słów kilka. Zapraszamy.
https://www.facebook.com/thomas.negligente

Ewa Niedbałka, gość audycji przybliży nieco Portugalię, Włochy i samego Erasmusa. Czyli jak podróżować i studiować niemalże jednocześnie.
https://www.facebook.com/evorka

Skojarzenia z Wietnamem mogą być różne. A jak ugryźć Wietnam od trochę nieoczywistej strony ? Jak podróżować, co zobaczyć ? Anna Geryn rozmawia z Marcinem Gabrukiem w audycji „Miejsce przy oknie”

Niezbyt gorąco, deszczowo i mgliście. Czym kuszą Azory?  Anna Geryn i Marcin Gabruk w rozmowie o atrakcjach i podróżowaniu po portugalskich Azorach.

Ochrona rafy koralowej, wolontariat na niewielkiej wyspie Pom Pom u wybrzeży Borneo. Anna Geryn i Marcin Gabruk.

Anna Geryn i Marcin Gabruk w rozmowie na temat ochrony przyrody i odbudowy rafy na Borneo.

Sumatra, wyspa Siberut. Niewielkie plemię Mentawajów od lat zamieszkuję tą wyspę. Drzewa, dżungla, tatuaże. Rozmowa Anny Geryn i Marcina Gabruka.

Mentawajowie z Siberut. Plemienne tatuaże, dżungla – rozmawiali Anna Geryn i Marcin Gabruk.

Anna Geryn i Marcin Gabruk w rozmowie o plemieniu Mentawajów z Sumatry.

Jak zorganizowac podróż dookoła świata i czy da się na nią zarobić na australijskiej farmie ? Z tropików do zimowej Kanady i z powrotem statkiem przez Atlantyk. Dominika Hejduk i Michał Mikołajewski w rozmowie o swojej podrózy dookoła świata.

https://www.facebook.com/dominika.hejduk

Kobieta orkiestra – prawie przewodnik górski, speleolog, pilot wycieczek, pasjonatka gór. Dorota Teodorczyk w rozmowie z Marcinem Gabrukiem o pasji podróżowania, Bałkanach i górach. Plus garść porad praktycznych jak sobie taki treking w górach ogarnąc od początku.
https://www.facebook.com/dorota.tosiedowiedz

Z Łukaszem Kędzierskim porozmawiałem na temat jednej z Jego wielu pasji, mianowicie nurkowania. Jak pasję połączyć z podróżowaniem, gdzie nurkować i jak się do tego przygotować.
https://www.lkedzierski.com
https://www.facebook.com/lkedzierskicom/

Łukasz Kędzierski w rozmowie o podróżowaniu po Azji, o łapaniu zorzy polarnej, fotografowaniu i o tym czy można i dlaczego warto podróżować z dziećmi. A dokładniej córka Nadią.
https://www.lkedzierski.com
https://www.facebook.com/lkedzierskicom/

Anna Geryn i Marcin Gabruk w rozmowie o plemieniu Mentawajów z Sumatry.